Imprimeix
PDF

Benvinguts

Catalunya sempre s'ha distingit per ser la pionera en totes les activitats vinculades a l'esport i, el basquetbol no ha sigut una excepció.

El gran pes específic que el nostre esport té arreu de l'estat es d'una importància aclaparadora i podríem trobar moltes referències històriques que així ho corroboren, tant en la feina feta per clubs, com per jugadors, àrbitres, entrenadors i directius.

Els entrenadors catalans i entrenadores, naturalment també s'han volgut mantenir a primera línia. Amb ganes de posar en comú la feina feta, de transmetre experiències i de buscar la formació constant, van crear l'Associació Catalana d'Entrenadors de Basquetbol l'any 1981.

Actualment, la nostra Associació és una referència obligada per a molts col∙legues estrangers, ja que som el col∙lectiu més important a nivell mundial. Només cal tenir present que països que ens superen en d'altres aspectes en el món del basquetbol - nivell, nombre de practicants...-, no arriben a tenir el nombre d'associats ni el nivell qualitatiu que té la nostra Associació.

Estem convençuts que podem oferir-te moltes coses positives en la teva feina d'entrenador. 

Joan López i García
President

Aquest lloc web utilitza cookies perquè vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el seu consentiment per a l'acceptació de les esmentades cookies i l'acceptació de la nostra política de cookies..

Accepto les cookies.